English
Zoeken
Digitale krant
App
Menu
Voorpagina Achtergrond Wetenschap Studentenleven Nieuws Cultuur Columns & opinie Podcast  

Menu

Categorieën

  • Voorpagina
  • Achtergrond
  • Wetenschap
  • Studentenleven
  • Nieuws
  • Cultuur
  • Columns & opinie
  • Podcast

Algemeen

  • Archief
  • Contact
  • Colofon
  • App
  • Digitale krant
  • English
Nieuws
De El Cid is afgelast en dat is ‘super balen’
Een tweekoppige mentor tijdens de El Cid van 2019. Foto Michon Leenders
Bart Braun
woensdag 22 april 2020
Alle evenementen zijn deze zomer afgelast, dus ook de El Cid-week. ‘We hebben geen keuze dan er maar het beste van te maken.’

‘Geen Pinkpop, geen Vierdaagse, en geen Zwarte Cross’, zo vatte premier Rutte het samen. Alle evenementen tot 1 september zijn afgelast. Er wordt in het land nog wat gesteggeld over wat er nou preciés een evenement is en wat niet, maar voor Leiden is het duidelijk: geen Werfpop, en geen El Cid.

Tenminste, niet zoals we hem kennen. Meer dan drieduizend aanstaande studenten die dicht opeengepakt de stad, het verenigingsleven en elkaar leren kennen en waarvan een groot gedeelte vervolgens met het OV terugreist naar het ouderlijk huis, dat is pandemiegewijs niet zo handig.

‘We gingen er de afgelopen weken al vanuit dat dit zou gebeuren’, vertelt rechtenstudent Mirte Haanappel van de El Cid-commissie. ‘Heel vervelend, want we hadden al allerlei plannen gemaakt. We gaan nog steeds een introductie doen, alleen is nog onduidelijk in welke vorm.’

Daarover hoopt de commissie binnenkort meer te kunnen laten weten. De inschrijvingen voor de El Cid-corona-stijl kunnen beginnen vanaf 1 juni.

‘We gaan nog steeds een introductie doen, alleen is nog onduidelijk in welke vorm.’ Foto Remco den Arend

‘Super balen’, vindt Haanappel. ‘Maar je kunt niet echt boos op iets of iemand zijn. Het is een duidelijk geval van overmacht. We hebben geen keuze dan er maar het beste van te maken.’

De El Cid-week is niet alleen belangrijk voor de deelnemende studenten, maar ook voor het Leidse verenigingsleven, dat de week gebruikt om zich aan potentiële nieuwe leden te presenteren.

Vorige week zei SSR tegen Mare: ‘Als de El Cid-week niet doorgaat en we een minder grote nieuwe lichting aannemen, merk je dat vijf jaar lang aan de inkomsten uit contributies en drankgebruik. Dat zou een ramp zijn voor alle studentenverenigingen.’

Ook Werfpop zal deze zomer niet doorgaan. Het gratis popfestival zou op 11 juli plaatsvinden in de Leidse Hout.

Deel dit artikel:

Lees ook

Nieuws
Minister over NSL: homo’s ontmoedigen voor bestuursfunctie gaat in tegen wet
Het ontmoedigen van lhbti-leden om bestuursfuncties te vervullen, gaat in tegen de wet gelijke behandeling. Dat antwoordde minister van Onderwijs Ingrid van Engelshoven op de Kamervragen naar aanleiding van vermeende homo-discriminatie bij de christelijke studentenvereniging NSL.
Nieuws
Waarom je niet blind moet varen op het Kieskompas
Nieuws
Al die tijdelijke contracten kunnen niet langer (maar wat doe je ertegen?)
Nieuws
Kabinet biedt ruime corona-coulance: collegegeld gehalveerd
Nieuws
Eén op de drie bèta’s volgt geen verplichte veiligheidstraining
Download nu de Mare app voor je mobiel!
Downloaden
✕

Draai je telefoon een kwartslag, dan ziet onze site er een stuk beter uit!