English
Zoeken
Digitale krant
App
Menu
Voorpagina Achtergrond Wetenschap Studentenleven Nieuws Cultuur Columns & opinie Podcast  

Menu

Categorieën

  • Voorpagina
  • Achtergrond
  • Wetenschap
  • Studentenleven
  • Nieuws
  • Cultuur
  • Columns & opinie
  • Podcast

Algemeen

  • Archief
  • Contact
  • Colofon
  • App
  • Digitale krant
  • English
Nieuws
Universiteiten gaan vanaf 15 juni weer gedeeltelijk open
Foto Marc de Haan
Jessie Eickhoff
woensdag 20 mei 2020
Vanaf 15 juni mogen universiteiten weer open voor activiteiten die niet of lastig op afstand kunnen plaatsvinden. Voorwaarde: kleinschalig onderwijs mag alleen op tijden waarbij studenten niet in de spits hoeven te reizen.

Gisteravond kondigde premier Rutte tijdens zijn persconferentie over de versoepeling van het coronabeleid aan dat het hoger onderwijs vanaf 15 juni weer gedeeltelijk haar deuren mocht openen. Dat betekent dat instellingen ‘op kleine schaal weer kunnen starten met het aanbieden van fysiek onderwijs’, schreef universiteitenkoepel VSNU in een protocol dat vanochtend werd gepubliceerd.

Practica, kleinschalig onderwijs, tentamens, begeleiding van kwetsbare studenten en scriptiebegeleiding mogen volgens dat document weer fysiek worden hervat. Voorwaarde hiervan is dat er geen goede mogelijkheid is om dit online vorm te geven.

Drukte voorkomen

Daarnaast ligt de focus op het opstarten van stages, excursies en projecten buiten universiteitsgebouwen. Ook de afronding van onderzoeksprojecten van PhD’s en postdocs hebben prioriteit.

Als voorwaarde moet er rekening worden gehouden met het openbaar vervoer. Om drukte te voorkomen, mogen studenten niet tijdens de spits reizen. De onderwijsactiviteiten en tentamens zullen daarom tussen 11 en 15 uur of na 20 uur moeten plaatsvinden.

Per instelling wordt nog bepaald welke activiteiten op de campus mogelijk zijn

Maar, zo schrijft de VSNU: ‘Als op regionaal niveau de vervoerders hiermee akkoord zijn, kunnen universiteiten na afstemming met de veiligheidsregio en akkoord van het ministerie, ook buiten deze tijden onderwijs laten beginnen of eindigen.’

Vice-premier en minister van Volksgezondheid Hugo de Jonge liet gisteravond via zijn Twitteraccount weten: ‘Als je voor een toets moet reizen, kun je dat wel als een noodzakelijke reis zien’.

Veilig opstarten

Om het opstarten van onderwijsactiviteiten op een veilige manier te laten gebeuren, hanteren de instellingen de richtlijnen van het RIVM en de regering, zoals hygiënevoorschriften en maatregelen om te bewaken dat de anderhalve meter wordt bewaard. Per instelling wordt de komende tijd bepaald welke activiteiten op de campus mogelijk zijn.

De plannen van de Universiteit Leiden komen overeen met de richtlijnen uit het protocol. ‘We geven in de periode van 15 juni tot het eind van dit collegejaar voorrang aan: practica, tentaminering en/of toetsing die niet op afstand uitgevoerd kan worden, afstudeerders die zonder toegang tot het gebouw hun afstudeerproject niet kunnen afmaken en mentoring van kwetsbare studenten’, schrijft de universiteit vandaag op haar website.

Ook mogen promoties vanaf 1 juni weer worden gehouden ‘met een beperkt aantal fysieke aanwezigen (maximaal 20 personen)’. Voor afstudeerceremonies wordt nog gewerkt aan scenario’s. ‘We bekijken of het gezien de versoepeling van de maatregelen per 1 juni weer mogelijk is om diploma’s fysiek uit te reiken.’

Deel dit artikel:

Lees ook

Nieuws
Affaire Hofman: rechter wijst verzoek om voorlopig getuigenverhoor af
De rechter heeft het verzoek van archeologenkoppel Corinne Hofman en Menno Hoogland voor een voorlopig getuigenverhoor afgewezen. De van wangedrag beschuldigde wetenschappers beraden zich op een hoger beroep.
Nieuws
Rechtenstudenten vrezen einde van Honoursonderwijs, ‘juist nu de rechtsstaat onder druk staat’
Nieuws
Spinozapremie voor Leidse hoogleraar Judith Pollmann
Nieuws
Cultuurveranderings-traject bij Archeologie begint na de zomer aan volgende fase
Nieuws
Nieuw hospiteerbeleid zorgt voor onrust: ‘Dit is het einde voor gigantisch veel studentenhuizen’
Download nu de Mare app voor je mobiel!
Downloaden
✕

Draai je telefoon een kwartslag, dan ziet onze site er een stuk beter uit!