Nieuws
Fractievoorzitter van Studenten voor Leiden is ‘Raadslid van het Jaar’
Fractievoorzitter Mitchell Wiegand Bruss van studentenpartij Studenten voor Leiden (SVL) is uitgeroepen tot Raadslid van het Jaar 2023.
Sebastiaan van Loosbroek
donderdag 1 februari 2024
Wiegand Bruss in de raadszaal. Foto Taco van der Eb

Een sterk debater, kundig en gepassioneerd voor het gemeenteraadswerk. Dat is het oordeel van de jury – bestaande uit Leidse journalisten en oud-raadsleden – over Leids masterstudent geschiedenis en fractievoorzitter van SVL Mitchell Wiegand Bruss. Hij werd vrijdag uitgeroepen tot Raadslid van het Jaar 2023 en kreeg een bokaal uitgereikt uit handen van Eerste Kamerlid Paul van Meenen (D66). De twee andere genomineerden waren Esmee van Meer (PvdA) en Alyssa Voorwald (VVD). De prijs wordt sinds 2006 uitgereikt.

‘Het is een enorme verrassing dat ik heb gewonnen’, zegt Wiegand Bruss maandag met een schorre stem aan de telefoon. ‘Ik was vorig jaar ook al genomineerd, dus ik dacht dat het dit jaar aan me voorbij zou gaan. Ik ben enorm vereerd. Het is voor de hele fractie de kroon op al ons werk van de afgelopen tijd. Om het te vieren zijn we tot erg laat naar café De Keyzer gegaan, onze stamkroeg. Ik ben nog steeds schor van de feestvreugde.’

Wiegand Bruss vindt dat zijn partij veel voor elkaar heeft gekregen. Zo heeft hij samen met GroenLinks een jongerenraad opgericht: een gemeenteraad voor jongeren die gevraagd en ongevraagd advies gaat geven aan de gemeenteraad en het college. Ook heeft Wiegand Bruss veel aandacht gevraagd voor het lot van mogelijk enkele honderden studenten, doordat vijftig illegaal verkamerde panden in wijken waar de leefbaarheid onder druk staat moeten worden ontkamerd. Verder is een motie van de partij om de sociale veiligheid voor jongeren in de stad te verbeteren unaniem aangenomen door de raad.

Komend jaar gaat de partij zich onder meer richten op de lustrumvieringen van Quintus, Njord en Minerva. ‘Het wordt voor verenigingen steeds moeilijker om ruimte te vinden voor deze evenementen’, zegt Wiegand Bruss. ‘Daar gaan we ons voor inzetten.’

Na de gemeenteraadsverkiezingen van 2022 behaalde SVL twee zetels. Daarmee is het de eerste studentenpartij in de Leidse geschiedenis.