't Clubje: 'We kunnen kruipend naar de kroeg'

Internationale studentenorganisatie AIESEC

Foto: Marc de Haan

Door Veerle van der Gracht

Michelle Koomen (21, rechten): ‘AIESEC is de grootste internationale studentenorganisatie die vrijwilligerswerk en professionele stages aan studenten biedt.’
Heleen van der Heijden (20, psychologie): ‘Het is een vereniging voor en door studenten. Verschillende besturen zitten in steden van ruim 125 landen verspreid. Omdat we zo’n groot netwerk hebben, zijn er heel veel uitwisselingen mogelijk.’
Mark Knijnenburg (21, bestuurskunde): ‘We zijn door negen studenten in 1948 opgericht als reactie op de Tweede Wereldoorlog. Ze wilden dat er nooit meer zoiets ergs zou gebeuren.’
Van der Heijden: ‘Door mensen naar het buitenland te sturen, was het idee, zouden mensen elkaars cultuur beter begrijpen. Dan kon er nooit meer een conflict ontstaan.’
Koomen: ‘Het is een altijd een cultuurshock om naar het buitenland te gaan. Het kan dat je in Indonesië om drie uur afspreekt op het vliegveld, maar mensen je vervolgens pas om vijf uur ophalen. Toen een Nederlandse jongen in Taiwan bij zijn verblijfplaats aankwam, had hij geen matras en moest dit gewoon maar zelf regelen.’
Knijnenburg: ‘We doen veel met ons bestuur samen. Zo hebben we eens in de zes weken een reception weekend waarin we met alle AIESEC’ers en trainees gaan feesten.’
Van der Heijden: ‘We hebben ook date diners waarin we allemaal verkleed gaan. Of we doen de shotjestour. Dan gaan we al onze huizen af waar we telkens een ander shotje nemen. Die avond eindigt altijd in de Hifi.’
Knijnenburg: ‘We gingen dit jaar naar Porto voor een internationaal congres en we gaan twee keer per jaar met heel AIESEC Nederland naar een nationaal congres in Baarlo. Daar krijgen we allemaal trainingen van professionele bedrijven.’
Van der Heijden: ‘We gaan elke dinsdagavond na de vergadering naar Het Keizertje.’
Knijnenburg: ‘Dat is onze stamkroeg. Het ligt tegenover het kantoor, dus we kunnen kruipend naar de kroeg.’
Van der Heijden: ‘We stellen ons eens in de vijf jaar een doel. Het doel voor 2015 is één miljoen AIESEC-experiences. Je kunt een ervaring opdoen tijdens een uitwisseling, door in ons bestuur te gaan of door deel te nemen aan onze career days ‘Make a Move’ waarbij je aanraking komt met professionele bedrijven.’
Knijnenburg: ‘We gaan de doelstelling sowieso halen!’
Van der Heijden: ‘Leiden is best klein, vooral vergeleken met Amsterdam, maar mond-tot-mondreclame helpt.’
Koomen: ‘We hebben binnenkort ook nog een groot zomerintegratieproject.’
Knijnenburg: ‘Dit jaar mag Leiden het organiseren. Dertig mensen gaan dan acht weken door het Midden-Oosten en Afrika reizen. Eenmaal terug gaan ze door heel Nederland lesgeven op middelbare scholen en spreken ze een dag in een moskee.’
Koomen: ‘We willen daarmee het gat tussen de Arabische en de Westerse wereld verkleinen.’

Deel dit bericht:

Voorpagina

Niet spieken!

De strijd tegen spieken verhardt, met zwarte lijsten, anti-smartphone-apparatuur en …

Achtergrond

Blanke terreur

Met de afschaffing van de slavernij in 1865 was de ellende voor de zwarte bevolking in …

Wetenschap

Puffen op zonlicht

De busjes van het Leidse stads­parkeerplan rijden sinds dinsdag indirect op zonlicht …

Rubrieken

Hoezo meer promovendi?

Charlotte de Roon, de nieuwe voorzitter werd van het Promovendi Netwerk Nederland is …

English page

Beware of Mr Fluffy

A Leiden biologist has helped develop a way to recognise cats by their hairs. That …